2021-02-25 15:35:45

Монтаж теплої підлоги

Тепла підлога все частіше стає обов’язковою складовою при купівлі чи ремонті у квартирі. Адже це додаткове джерело тепла і комфорту в домі. Такий спосіб опалення має багато переваг. Він не лише практичний, але й довговічний

Тепла підлога все частіше стає обов’язковою складовою при купівлі чи ремонті у квартирі. Адже це додаткове джерело тепла і комфорту в домі. Такий спосіб опалення має багато переваг. Він не лише практичний, але й довговічний, а також забезпечує рівномірне поширення тепла по всій площі приміщення. Послугу з якісного монтажу теплої підлоги в Івано-Франківську надає компанія Аероплюс. А перед тим пропонуємо вам трохи детальніше ознайомитися з інформацією про такий вид опалення та його монтаж.

Є кілька видів системи “тепла підлога”:

 • Електричні. Доволі прості й бюджетні в установці;
 • Водяні. Тобто ті, де тепловим носієм виступає нагріта вода. Вони більш безпечні та надійні в експлуатації.
Останнім часом складно уявити нове помешкання без теплої підлоги. Адже взимку такими приміщеннями як ванна, туалет та кухня користуватися.стає менш комфортно.

Що таке “тепла підлога”?

Водяна система являє собою комплекс труб, установлених під покриттям підлоги. По трубах передається нагріта вода, яка і є джерелом тепла і затишку в приміщенні. Така система також забезпечує продуманий та ідеальний для людини розподіл тепла - внизу повітря найбільш нагріте та піднімаючись поступово охолоджується. Також лише “тепла підлога” забезпечує правильну циркуляцію повітря у вашому домі, напротивагу іншим системам опалення.

Як можна зрозуміти, монтаж “теплої підлоги” має безліч переваг, які ви неодноразово відчуваєте, навідуючись до друзів в гості в зимовий період. В тому числі й те, що вона може служити як основна, так і як додаткова система опалення. Температуру води можна змінювати й налаштовувати відповідно до погодніх умов на вулиці й таким чином ощадливо використовувати ресурси. 

Основні переваги теплої підлоги

Для вашої зручності, ми зібрали ряд найзнаковіших переваг водяної теплої підлоги:

 • Забезпечує приміщення комфортною температурою та вологістю повітря;
 • Витрачає на 12% менше енергії на опалення та заощаджує ваші ресурси, напротивагу радіаторній системі;
 • Рівномірно розподіляє тепло по всьому приміщенню;
 • Довговічна в експлуатації;
 • Зручна. Не впливає на інтер’єр і не займає місця у квартирі чи будинку.
Зараз більшість людей, особливо в приватних будинках, віддають перевагу вставленню теплої підлоги з водяним нагрівом. Така система найпопулярніша серед інших і на це є багато причин. Наприклад, електричне опалення затрачає багато електроенергії, тому не вважається фінансово ощадним. Також проблематичне в установці - може виникнути багато труднощів з проводкою. Теплу водяну підлогу ж навпаки зручно монтувати, але щоб операція пройшла успішно варто ретельно підійти до вибору труб. Ось основні характеристики, за якими варто обирати:

 • легка вага;
 • довговічність;
 • хороший показник тепловіддачі;
 • зручність при монтажі;
 • фізична витривалість.

Найякіснішими на сьогодні є труби з міді, а за ними - пластикові та металеві. Проте саме пластикові труби є найбільш поширеними під час монтажу теплої підлоги

Види труб для встановлення теплої підлоги

Найкраще за параметрами для монтажу теплої підлоги підходять мідні труби. Вони міцні, витривалі перед різкими змінами температури, не піддаються корозії. Використовуючи мідні труби, ваша система опалення при мінімальних затратах забезпечить приміщення відмінним і рівномірним нагрівом. Проте варто звернути увагу на те, що установлення мідних труб потребує додаткових професійних навичок та спеціального обладнання. Також мідні труби дорожчі, аніж труби з інших матеріалів.

Тому здебільшого на зміну міді приходять металопластикові труби. Вони легкі, бюджетні, зручні в монтажі та стійкі до корозії. Крім того, в них висока теплопровідність та хороша міцність. Складається пластикова труба з алюмінієвої трубки, що покрита пластиком. Монтаж таких труб здійснюється фітинговим способом, а отже не потребує особливих навичок чи інструментів. 

Крім мідних та пластикових, при монтажі теплої підлоги використовують труби зі зшитого поліетилену. Основна перевага такого матеріалу у високій стійкості до води й інших рідин, як от антифриз - засіб, який використовують для того, щоб уникнути замерзання труб. Вони міцні, мають хорошу теплопровідність і доступні за ціною. Проте важливо бути дуже уважним при монтажі, адже труби зі зшитого поліетилену легко пошкодити. Щоб встановити їх без “аварій”, потрібен великий радіус вигину.

Існують також гофровані труби з нержавіючої сталі. Серед інших видів, ці віддають найбільше теплової енергії. Завдяки специфіці матеріалу, труби стійкі до зовнішніх впливів. Через це їх також можуть використовувати як додатковий захист та одягати на пластиковий виріб. Проте ці позитивні характеристики пояснюються високою вартістю такого виду труб.

Отримавши максимум інформації, ви можете ретельно підійти до вибору системи опалення та озброїтись інформацією перед розмовою з консультантом.